سبد خرید 0

مقایسه ابزار چندکاره لدرمن Surge و لدرمن Wave Plus

10 / 10
از 7 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 11 خرداد 1401 در ساعت 20 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ابزار چندکاره لدرمن Surge و همین طور ابزار چندکاره لدرمن Wave Plus دو ابزار محبوب و پرطرفدار هستند. با این حال شباهت آن چنان به هم ندارند. به نظر شما این دو چه تفاوت هایی دارند؟ چه مزایایی دارند؟ و علت انتخاب هر یک چیست... با ما همراه شوید، در ادامه همه این موارد را برایتان توضیح خواهیم داد.

ابزار چند کاره لدرمن

سایز و اندازه ابزار های چند کاره لدرمن Surge و لدرمن Wave Plus

اگر چه هر دو ابزار از نظر ظاهر بسیار شبیه هم هستند، با این حال یک تفاوت مهم وجود دارد که بلافاصله در نگاه اول متوجه آن خواهید شد. اندازه لدرمن سرج در حد معناداری بزرگتر از ویو پلاس است. بنابراین زمانی که مثلا دستکش دستتان است لدرمن Surge کارایی بیشتری برایتان دارد و از سوی دیگر ابزارهای آن هم به نسبت بزرگتر است. مثلا قیچی بزرگتری نسبت به Wave Plus دارد. اگر چه باید بدانید دقیقا به چه چیزی نیاز دارید، چرا که بزرگتر بودن ابزارها در نهایت به معنی سنگین تر بودن آن هم هست! وزن مدل لدرمن سرج در حدود 330 گرم است در حالی که وزن مدل +Wave در حدود 220 گرم می باشد. این تفاوت 100 گرمی زمانی که بخواهید آن را داخل جعبه و به صورت کلکسیونی نگه دارید اهمیتی ندارد، اما زمانی که بخواهید یک مسیر طولانی آن را به کمربند خود متصل کنید اهمیت خود را نشان می دهد!

ابزار لدرمن Surge و لدرمن +Wave چه ابزارهایی دارند

مقایسه بین دو ابزار چندگانه بدون بررسی کلی ابزارهای داخل آنها کامل نمی شود. به همین دلیل ما لیستی از تمام ابزارهای هر دو مدل تهیه کردیم. آنچه در اینجا مهم است این است که برخی از ابزارها ممکن است عملکرد مشابهی داشته باشند، یا اینکه کاملا متفاوت از هم عمل کنند، کاملا بستگی به نوع استفاده شما دارد. به عنوان مثال، قیچی روی مدل سرج دو برابر بزرگتر از قیچی ویو پلاس است و قیچی ویو پلاس کاملاً با قیچی سرج لدرمن متفاوت است.

لدرمن

برای مشاهده و خرید ابزار چندکاره لدرمن کلیک کنید.

Wave Plus

Surge

ابزارها

×

×

دم باریک

×

×

انبردست

×

×

سیم چین قابل تعویض (برای سیم های نرم)

--

×

سیم چین (برای سیم های ضخیم)

--

×

سیم لخت کن سیم رشته ای

×

×

ابزار پرس سر سیم

× ×

سیم لخت کن

× ×

چاقو 420HC

× ×

چاقو دندانه دار 420HC

×

×

اره

× ×

قیچی

--

×

درفش

×

×

خط کش 

×

×

کنسرو بازکن

×

×

درب باز کن بطری

×

×

سوهان چوب /سوهان فلز

×

×

سوهان با پوشش الماس

-- ×

SDS قابلیت تعویض ابزار اره و سوهان

× ×

بیت درایور بزرگ

× --

بیت درایور کوچک

--

×

پیچ گوشتی تخت کوچک

×

--

پیچ گوشتی تخت متوسط

-- × پیچ گوشتی تخت بزرگ

همانطور که در جدول بالا می بینید ابزارهایی وجود دارد که لدرمن Surge دارد و لدرمن Wave ندارد. با توجه به تفاوت اندازه این دو ابزار چندکاره ، این موضوع کاملا منطقی است. با این حال، تفاوت در ابزار آنقدر بزرگ نیست. یکی از ابزارهای مهمی که فقط در Surge لدرمن می توانید پیدا کنید، نگهدارنده جایگزین SDS است که می تواند به جای سوهان از ابزار اره استفاده شود.

ابزار لدرمن

اگر فکر می کنید که اره و سوهان این ابزار با هم متفاوت هستند ، کاملا درست فکر کرده اید. با این حال این دو در ابزار چند کاره لدرمن سرج بر روی یک ابزار قرار گرفته اند که به وسیله یک ابزار جایگزین کننده مدرن به نام SDS‌ تقویت و کامل شده است. با کمک این ابزار می توانید هر یک از این دو ابزار را که مد نظرتان است بسته به هدف در سر جای خود محکم کرده و استفاده کنید. همچنین لدرمن سرج با یک کاور کوچک عرضه می شود که این دو ابزار مفید و کاربردی (اره و سوهان) را در خود دارد. یکی دیگر از مزایای آن این است که با خراب شدن هر یک از این دو ابزار به راحتی یک اره یا سوهان نو را جایگزین و به مجموعه خود برگردانید. و به همین دلیل است که ابزار لدرمن Surge حرفه ای تر و سنگین تر است.

ابزارهایی که از بیرون قابل دسترسی هستند ، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مشترک هر دو ابزار چند کاره لدرمن است. چرا که می‌توانید بدون نیاز به باز کردن کل ابزار آن‌ها را باز کنید، و البته تقویت شده‌اند. ابزارهایی که می توانند در هر چند ابزار متفاوت باشند. در اینجا ابزارهای متفاوت هر یک آمده است؛

ابزار چندکاره لدرمن Surge

-چاقوی جیبی

-قیچی فنری

-چاقوی جیبی دندانه دار

-نگهدارنده SDS جایگزین با اره یا سوهان

ابزار چندکاره لدرمن Wave Plus

-چاقوی جیبی

-اره چوب

-چاقوی جیبی دندانه دار

-سوهان

لدرمن سرج

سوهان

می توان گفت که Surge به دلیل جای نگهدارنده SDS یک مزیت جزئی دارد. به این ترتیب شما همیشه می توانید اره یا سوهان را آماده و دم دست داشته باشید. آیا زیاد از قیچی استفاده می کنید؟ اگر چنین است انتخاب لدرمن مدل سرج می تواند برای شما گزینه بهتری باشد. در عین حال این بدان معناست که در Surge باید بین سوهان و اره یکی را انتخاب کنید. آیا شما بیشتر به هر دو اینها نیاز دارید و از آنها استفاده می کنید؟ اگر چنین است، انتخاب Wave پلاس برایتان بهتر است.

پیچ گوشتی

به طور کلی می توانید تفاوت های کوچکی را بین پیچ گوشتی های هر دو ابزار چندگانه مشاهده کنید. بیشتر پیچ گوشتی های مورد استفاده در یک چیز مشترک هستند: جای نگهداری سر پیچ گوشتی ، که می تواند محل خوبی برای نگهداری پیچ گوشتی های تخت لدرمن باشد که به صورت جداگانه فروخته می شوند.

از اینجا ابزارها کمی متفاوت می شوند. به عنوان مثال، ابزار چندکاره Leatherman Wave Plus یک نگهدارنده کوچک هم دارد. فضایی برای سری های تخت کوچک و پیچ گوشتی چهارسو که غالبا برای پیچ عینک و کارهای الکترونیک مناسب و عالی هستند. در Surge این نگهدارنده وجود ندارد، اما در عوض یک پیچ گوشتی تخت کوچکتر اضافه شده است.

ابزار چندکاره Leatherman Surge دارای یک پیچ گوشتی بزرگ سر تخت نیز می باشد که عرض آن 8 میلی متر و ضخامت انتهای آن 1.1 میلی متر است. بنابراین ابزار چند کاره لدرمن سرج یک ابزار حرفه ای و بزرگ و در عین حال کاربردی است. لدرمن ویو پلاس هم در عوض دارای یک پیچ گوشتی متوسط با عرض 7 میلی متر و 1 میلی متر ضخامت است.

ابزار چندکاره ویو پلاس

نتیجه گیری

هر دو ابزار چند کاره لدرمن بسیار متنوع هستند و در عین حال ابزارهای مشابه فراوانی دارند. در اصل یک جعبه ابزار جمع و جور هستند که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. اگر از ما بپرسید اندازه مهم ترین دلیل برای انتخاب و ترجیح یکی بر دیگری است. ابزار چندکاره لدرمن مدل سرج برای دست های بزرگ یا استفاده های سنگین و حرفه ای عالی است. ویو پلاس جمع و جورتر است و بنابراین برای حمل روزمره با دست یا کمربند و کوله پشتی عالی است. انتخاب را به خود شما واگذار می کنیم.

کپی برداری با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()