09215841866
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
کالا برای:

چاقو تیزکن

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

بهترین چاقو تیزکن برقی و دستی

چاقو تیزکن ابزاری برای حفظ، نگهداری و ایجاد لبه تیز بر روی تیغه های چاقو هستند. در این قسمت مشخصات و قیمت انواع مختلف چاقوتیزکن برقی، چاقو تیزکن دستی،چاقو تیزکن قصابی، چاقو تیزکن سوئیسی از بهترین مارک و برند مانند چاقو تیزکن ورک شارپ و ... برای بررسی و مقایسه در اختیار شما قرار دارد و در صورت نیاز می توانید هر کدام از چاقو تیزکن ها را آنلاین خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرید.
با وجود انواع مختلف چاقو تیزکن ، انتخاب چاقو تیزکن مناسب با شرایط شما کمی دشوار می شود. این راهنما به شما کمک می کند تا تصمیم درستی بگیرید که چاقوهای خود را بدون هدر دادن پول و انرژی به طور موثر و ایمن تیز کنید.

انواع چاقو تیزکن

چاقو تیزکن برقی که دارای چند شکاف است و در طی فرآیند 2 یا 3 مرحله ای تیغه چاقو را تراش داده و تیز می کند. مرحله اول از یک سنگ درشت برای تیز کردن تیغه ها و مرحله آخر از یک سنگ ریز برای تراشیدن تیغه های تیز استفاده می کند. هنگامی که چاقو تیزکن برقی را روشن کنید، سنگ های تیزکننده می چرخند وقتی چاقو از میان شکاف ها کشیده می شود، تیغه ها را تیز می کند. اکثر تیزکن های برقی دارای راهنماهایی هستند که به کاربر امکان می دهد چاقوها را بسیار ساده و دقیق تیز کنند.

چاقو تیزکن های دستی یکی از مزایای تیز کن های دستی قابل حمل بودن آنهاست. به دلیل اندازه کوچک و روش کار دستی، برای حرفه ای ها و افرادی که در حال سفر هستند، عالی است. طراحی چاقوتیزکن دستی می تواند متفاوت باشد.


استفاده از سنگ های تیز کننده یکی از رایج ترین روش های تیز کردن چاقو است. سه سنگ متداول که از آنها چاقو تیزکن ساخته می شود عبارتند از نواکولیت، اکسید آلومینیوم و کاربید سیلیکون و معمولاً به ترتیب به عنوان سنگ های آرکانزاس، هند و کریستولون شناخته می شوند. سنگ های آرکانزاس سنگ های طبیعی هستند، در حالی که هند و کریستولون ساخته دست بشر هستند. سنگ های آرکانزاس از نوع ریز تا درشت متفاوت هستند، برخی از سنگ ها دارای ساینده های الماسی هستند.

چاقو تیزکن فولادی که برخلاف نامشان، در واقع چاقوها را خیلی تیز نمی کنند و چهار نوع متداول آنها: معمولی، الماسی، ترکیبی و سرامیکی می باشد. توصیه می شود که از فولاد های تیزکننده همسان با مارک چاقوی خود استفاده کنید، زیرا تولیدکنندگان به طور خاص فولادهای تیزکننده مخصوص را برای تراش دادن چاقو های خود طراحی می کنند. فولادهای الماسی دارای پوششی از الماس هستند و فولادهای برش ترکیبی یک سطح صاف برای تراش دادن و یک سطح ناهموار برای تیز کردن دارند. فولادهای برش سرامیکی، همانطور که از نام آن پیداست، از سرامیک ساخته شده اند و می توان از آنها برای تیز کردن جزئی برای کمک به تراز کردن تیغه استفاده کرد.

چاقو تیزکن دندانه دار
تیز کردن چاقوهای دندانه دار به دلیل شکل تیغه با سنگ ممکن است دشوار باشد و اغلب تیزکن های معمولی، چه دستی و چه برقی، به تیغه های دندانه دار چاقو آسیب می رسانند. با این حال، چاقو تیزکن های خاصی وجود دارند که می توانند تیغه های دندانه دار را در خود جای دهند و تیز کنند.

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 7 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()