09125491251
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
کالا برای:

تفنگ بادی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

تفنگ بادی

تفنگ بادی نوعی تفنگ است که از فشار هوای ایجاد شده توسط پیستون برای شلیک ساچمه استفاده می کند ، که با انداختن یک ماشه یا فشار هوای محبوس شده در کپسول هوا ، توسط فنر محکم به جلو رانده می شود.

قدیمی ترین تفنگ بادی موجود به سال 1580 برمی گردد و در موزه ای در استکهلم نگهداری می شود.

امروزه تفنگ‌های بادی در سطح وسیعی، از مسابقات تیراندازی گرفته تا شکار حیوانات بزرگ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اسلحه هم در نوع تفنگ و هم در نوع سلاح کمری در دسترس است و نیز تفنگ بی‌بی با امکان شلیک گلوله‌های گِرد پلاستیکی در این رده قرار دارد.

انواع تفنگ های بادی

تفنگ بادی فنری (مکانیزم فنر و پیستون)

این نوع سلاح بادی نمونه اولیه این سلاح است و از فنر محکم با کشش بالا ، پیستون و گیره ماشه استفاده می کند. با کشیدن اهرم یا پایین آوردن لوله سلاح، فنر جمع شده و پیستون به ماشه قفل می شود. سپس با انداختن ماشه ، پیستون به سرعت به سمت جلو حرکت می کند و فشاری در حدود 30 تا 50 بار ایجاد می کند که باعث می شود فشار هوا به گلوله برخورد کند و آن را در امتداد لوله حرکت دهد.

این نوع تفنگ بادی در دو کالیبر 4.5 و 5.5 میلی متر ارائه می شود. کالیبر 4.5 از دقت و دامنه شلیک بالاتری نسبت به 5.5 برخوردار است و بیشتر برای تمرینات و مسابقات تیراندازی استفاده می شود.

تفنگ بادی نیترو پیستون (مکانیزم هوای گیر افتاده و پیستون)


در این نوع اسلحه عملکرد مشابه مدل فنری است با این تفاوت که در این مدل فنر برداشته می شود و به جای آن از هوای محبوس در سیلندر پشت پیستون استفاده می شود. پیستون مسلح به سلاح برمی گردد و هوای محبوس شده را در پشت خود فشرده می کند و سپس آن را به ماشه قفل می کند. با فشردن ماشه ، هوای فشرده پیستون را با قدرت به جلو می راند و تا 100 بار فشار ایجاد می کند.

تفنگ بادی پی سی پی (مکانیزم هوای فشرده)


در این مدل تفنگ فنر هوا و پیستون برداشته می شود و در عوض یک سیلندر در زیر لوله نصب می شود که توسط کمپرسور هوا تا 220 تا 300 بار پر می شود. این مدل به دلیل کمبود ابزار جابجایی بسیار ضربات کم و بدون لرزش است. مکانیسم آن به گونه ای است که پس از پر شدن سیلندر هوا یا گاز ، هوای بسیار فشرده و قدرتمندی توسط یک رگولاتور یا یک لوله متصل به سوئیچ انتشار هوا به ماشه می رسد و در پشت آن گیر می کند. در این حالت ، هر بار که تیرانداز ماشه را می اندازد ، مقدار هوای مورد نیاز برای شلیک گلوله از مخزن آزاد شده و به عمر لوله حمله می کند و باعث رانش و شلیک گلوله می شود. تفنگ های PCP به دلیل امکان تعبیه قدرت بالا در کالیبر بالا تا کالیبر 45 /. ساخته شده است که می تواند موجودات بزرگی مانند بوفالو را شکار کند. ه این نوع از پی سی پی‌ها بیگ بور می‌گویند.

کلت بادی کپسول دار در این مدل نیروی پرتاب ساچمه از یک کپسول پرشده از گاز CO2 تأمین می‌شود و بیشتر به صورت سلاح کمری ارائه می شود که از اسلحه نیز استفاده می شود و تقریباً خودکار است ، شبیه سلاح اتوماتیک اسلحه بیشتر برای تمرینات تیراندازی استفاده می شود.


انواع مکانیزم های مسلح سازی تفنگ بادی


تفنگ های بادی نیز بسته به مدل ها دارای مکانیزم های مختلف مسلح سازی هستند. 

کمرشکن


این مکانیزم با پایین آمدن لوله سلاح و انتقال فشار به پیستون و پس زدن پیستون در نتیجه کوچک شدن فنر تا نقطه قفل شدن گیره انتهای پیستون به گیره فنر دار اتفاق می افتد. سپس پیستون با شلیک ماشه آزاد شده و شلیک اتفاق می افتد. ساده ترین و پرفروش ترین تفنگ های بادی ، تفنگ های کمرشکن است.

اهرمی

 

مکانیسم اهرم تقریباً همان مکانیزم قطع کننده کمرشکن است با این تفاوت که در این مدل لوله ثابت است و اهرم زیر لوله یا کنار اسلحه کار مسلح سازی را انجام می دهد.

گلنگدن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک


در این نوع سلاح ها ، سیستم گلنگدن دقیقاً مانند یک سلاح جنگی عمل می کند ، سلاح را با فشار مستقیم یا غیرمستقیم گاز CO2 یا هوای فشرده دوباره مسلح می کند. این سازوکار در ایرسافت یا سلاح های مشابه برای استفاده در فیلم ها یا بازی ها و تمرین های نظامی استفاده می شود. در بالا یک تفنگ نیمه اتوماتیک شبیه سازی شده قرار دارد. والتر یکی از پیشگامان تولید سلاح های جنگی برای کاربردهای مختلف است.

گلنگدن دستی غیر اتوماتیک


این مکانیزم مانند یک گلنگدن در سلاح های شکاری مانند برنو کار می کند و هر بار که گلنگدن به عقب و جلو کشیده می شود ، یک تیر به لوله می خورد. سپس گلوله با انداختن ماشه و آزاد شدن هوای فشرده یا گاز CO2 شلیک می شود. بیشتر سلاح های دارای این مکانیزم از 6 تا 12 گلوله مهمات مانند مهمات هفت تیر استفاده می کنند. این مکانیزم بیشتر در شکار سلاح های PCP برای ایجاد احساس شکار بیشتر با اسلحه گرم مورد استفاده قرار می گیرد.

معروف ترین کارخانه های تولیدی

 

 • دایانا
 • والتر
 • وایرخ
 • نوریکا اسپانیا
 • گامو اسپانیا
 • خزیدن ترکی
 • هاتسان ترکیه
 • انگلستان
 • دیزی آمریکا
 • بنیامین آمریکا
 • بازوهای هوایی
 • گامو
ادامه مطلب ˅
ارسال نظر
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
9 / 10
از 46 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()