09215841866
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 21 فروردین 1399 در ساعت 9 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معرفی کمپانی ابزار لدرمن

کمپانی آمریکایی ابزار لدرمن توسط تیم لدرمن در سال 1983 در شهر پورتلند ایالت اورگان پایه گذاری شد و امروز به عنوان یک ابر برند در زمینه تولید ابزارهای چندکاره شناخته می شود. تیم لدرمن (Tim Leatherman) بنیانگذار شرکت لدرمن، نمونه های اولیه ابزار چند کاره اش را با مقوا ساخت و پس از هشت سال توانست اولین محصول خود را بفروشد. در آن زمان حتی تصور هم نمی کرد که روزی ابزار چندکاره لدرمن در جیب فضانورد ناسا "دونالد پتیت" باشد و نشریه نیویورک تایمز هم از آن به عنوان بهترین ابزار چندکاره بازار و در رقابت با شرکتهایی مثل گربر و ویکتورینوکس نام ببرد.

تیم لدرمن در سال 1975 به همراه همسرش به نام چائو تصمیم گرفتند که به اروپا و خاورمیانه سفر کنند. آنها با گرفتن یک وام مسافرتی سفر خودشان را از اروپا آغاز کردند و تصمیم گرفتند برای صرفه جویی در هزینه سفرشان یک اتومبیل ارزان قیمت بخرند و از اروپا به خاور میانه بروند. آنها وقتی به هلند رسیدند، در آمستردام یک فیات کار کرده مدل 1969 به قیمت 300 دلار خریداری کردند و با آن به سفرشان ادامه دادند. متاسفانه یا خوشبختانه این اتومیبیل چندان قابل اعتماد نبود و بسیاری از مواقع نیاز به تعمیر داشت به همین دلیل لدرمن همیشه به یک انبردست برای تعمیر اتومبیلش نیاز داشت. علاوه بر ایرادات موتوری، خودروی او دچار مشکلات سیم کشی و نشتی شلنگ ها هم شد. لدرمن که همیشه یک چاقوی جیبی همراهش داشت به این فکر افتاد که چقدر خوب بود اگر یک انبردست هم به این چاقوی جیبی وصل می شد و از همین جا ایده ساخت انبردست چندکاره به ذهنش رسید.

علاوه بر اتومبیل، زمانی که در طول سفرشان در یک هتل ارزان قیمت اقامت داشتند، اتاقشان به مشکل لوله کشی هم خورد و همه این ها باعث شد تا به ایده ابزار چندکاره تاشو فکر کند، چون به نظر او حمل یک انبردست همه کاره تاشو بسیار آسانتر از حمل یک جعبه ابزار سنگین است. همان موقع او ایده ابزار همه کاره اش را روی کاغذی که همیشه در جیب پیراهنش بود طراحی کرد و همین طراحی، نقطه شروع این برند بزرگ بود. پس از اروپا آنها به ایران آمدند و در هتل محل اقامتشان در تهران، تمام طرحهای اولیه انبردست چندکاره که در ذهنش بود را روی مقوا پیاده کرد.

تیم لدرمن و فیات 300 دلاری اش

تیم لدرمن و فیات 300 دلاری اش

مدلهای مقوایی انبردست چند کاره لدرمن

مدلهای مقوایی انبردست چند کاره لدرمن

ساخت اولین نمونه ابزار چند کاره تاشو

بعد از بازگشت از سفر، تصمیم به ساخت اولین نمونه ابزار چند کاره تاشو گرفت و به همین دلیل به مدت سه سال در گاراژ خانه پدرش مشغول به ساخت نمونه های اولیه از طرح انبردست چندکاره ای که در ذهنش بود شد. برای ساخت ابزار از هر جایی که می توانست فلز تهیه می کرد تا نمونه های مد نظرش را بسازد، حتی یکبار وقتی برای قدم زدن به خیابان رفته بود یک ماشین لباسشویی کهنه که کنار خیابان گذاشته شده بود را دید و آن را به گاراژ خانه اشان برد و تمام ورقه های فلزی آن ماشین لباسشویی کهنه را برای ساخت ابزارهایش جدا کرد.

در تمام این مدت، همسر وی از طریق کمک کردن به خانواده های فراری از ویتنام کمونیست و اسکان دادن آنها هزینه زندگی اشان را تامین می کرد و پول قبض ها را پرداخت می کرد. تیم لدرمن نهایتا ایده اش را به عنوان اختراع ثبت کرد و سعی کرد آن را به شرکتهای تولید چاقو بفروشد ولی این شرکت ها به این بهانه که ابزارهای زیادی در این ابزار چندکاره تاشو وجود دارد، از ایده او استقبال نکردند. سپس تصمیم گرفت ابزار لدرمن را به شرکت های ابزار سازی بفروشد ولی آنها هم معتقد بودند که این محصول به فروش نخواهد رسید و قدرت جذب مشتری را نخواهد داشت.

لدرمن پس از اینکه نتوانست محصولش را به خریداران بالقوه بفروشد به این نتیجه رسید که به جای اینکه دنبال خریداری برای محصولش باشد باید خودش این محصول را تولید کند و بفروشد. در نهایت، پس از هفت سال که در گاراژ کار می کرد، یکی از دوستان هم دانشگاهیش به نام استیو برلینر که در جریان کارهای او بود و همیشه پیگیر کارهایی که لدرمن می کرد، بود به کمک او آمد. استیو برلینر به لدرمن پیشنهاد همکاری و مشارکت داد و تصمیم گرفتند با گرفتن یک سفارش بزرگ، پول لازم برای تاسیس کارخانه و شرکت ابزار لدرمن (Leatherman) را به دست بیاورند.

فروش اولین نسخه ابزار لدرمن

تیم لدرمن و استیو برلینر برای فروش اولین نسخه ابزار لدرمن کاتالوگی از ابزار چندکاره اشان تهیه کردند و پیشنهادهایی به ارتش آمریکا، شرکت مخابرات و شرکت سفارش پستی Cabela’s فرستادند. نهایتا Cabela’s سفارش ساخت 500 ابزار لدرمن در مدت هفت ماه را به آنها داد و موفق شدند پس از هشت سال اولین مشتری خود را پیدا کنند. از آنجایی که پدر استیو در زمینه فلزکاری فعالیت می کرد، به مغازه او رفتند و برای استفاده از ماشین آلات و کارگرانش با او قرارداد بستند. در همان زمان، از طرف شرکت سفارشات پستی سیاتل هم سفارش ساخت 200 ابزار را دریافت کردند و به همین ترتیب سفارش های بیشتری از شرکت های مختلف گرفتند و کارشان اوج گرفت.

لدرمن اولین ابزار چند کاره را با نام ابزار نجات جیبی (Pocket Survival Tool (PST)) در سال 1983 تولید کرد و وقتی برای اولین بار شرکت Early Winters که در زمینه تولید چادرهای مسافرتی و کمپینگ فعالیت می کرد، ابزار لدرمن با نام ابزار نجات جیبی (PST) را در کاتالوگش چاپ کرد، افراد زیادی مشتاق خریداری این ابزار چندکاره تاشوی عجیب شدند. این افراد که در واقع اکثرا افرادی بودند که به طبیعت گردی و چادر زدن در طبیعت علاقه داشتند از کاربردهای ابزار لدرمن شگفت زده شدند و به دوستانشان هم توصیه کردند که از ابزار لدرمن استفاده کنند. در واقع همین تبلیغ ساده ای که در یک کاتالوگ انجام شد باعث شد استفاده از این ابزار لدرمن بین بخش گسترده ای از مردم جامعه رواج پیدا کند و به قدری محبوب شد که در آن سالها اکثر افراد یک ابزار لدرمن در جیب خودشان داشتند. ده سال بعد در سال 1993، لدرمن که همچنان یک شرکت خصوصی بود محصول جدیدی با نام Wave روانه بازار کرد و محبوبیت این ابزار به حدی رسید که فروش ابزار لدرمن از تعداد 200 ابزار در سال 1983 به یک میلیون ابزار در سال 1993 رسید.

طرح اولیه ابزار نجات جیبی لدرمن

تصویر سمت چپ طرح اولیه ابزار چند کاره لدرمن و تصویر سمت راست ابزار نهایی است.

 

تولید ابزار لدرمن

بخش اعظم تولید ابزار لدرمن در کارخانه آنها با نام تجاری گروه ابزار لدرمن در شهر پورتلند که یکی از بزرگترین شهرهای ایالت اورگان است، انجام می شود. بسیاری از قطعات در آمریکا ساخته می شود و برخی قطعات از کشورهای دیگر وارد شده و نهایتا در پورتلند مونتاژ می شود. در حال حاضر در حدود 500 نفر در کمپانی ابزار لدرمن مشغول به فعالیت هستند. همچنین محصولات کمپانی ابزار لدرمن در بیش از 100 کشور جهان به فروش می رسد و این شرکت در آن کشورها دارای نمایندگی است. تیم لدرمن اعتقاد دارد که وقتی تصمیم به راه اندازی یک کارخانه برای تولید هر چیزی می گیرید بهتر است که کارخانه را در کشور خودتان تاسیس کنید، زیرا هنگام تولید ابزار چندکاره در خارج از کشور یک سری هزینه های پنهان وجود دارد که باید آنها را نیز در نظر بگیرید. هزینه هایی از قبیل پیدا کردن و استخدام افراد، هزینه تجهیزات، تضمین کیفیت و غیره همگی از جمله هزینه هایی هستند که در قیمت نهایی محصول تاثیر گذار هستند. علاوه بر این، یک سری از هزینه ها هم کمتر قابل مشاهده هستند و علاوه بر این بحث هایی مثل فساد مالی هم بوجود خواهد آمد که ممکن است از چشم صاحب کارخانه دور بماند.

در یک کشور خارجی، وقتی شما برای کارخانه اتان نیاز به خریداری یک دستگاه به قیمت X دلار دارید نهایتا باید X به علاوه 50 درصد قیمت آن بپردازید، چون باید به یک سری افراد پول اضافه تر پرداخت کنید تا بتوانید آن دستگاه را نهایتا وارد کارخانه اتان بکنید. با این منطق تجاری، لدرمن تصمیم گرفت که کارخانه اش را تحت عنوان تجاری ابزار لدرمن در شهر پورتلند آمریکا تاسیس کند و تمام مراحل مونتاژ ابزار چند کاره را در محل کارخانه انجام دهد. لدرمن هر سال به مناسبت سالگرد تاسیس شرکت ابزار لدرمن به یک از شعبات شرکتش در کشورهای مختلف سفر می کند و در سفر اخیر خود به استرالیا به مناسبت سی و پنجمین ساگرد تاسیس شرکتش با زنی با گیس بافته شده به شکل کلافهای باریک (موهای بافته شده به سبک آفریقایی ها) روبرو شد که به افتخار ابزار لدرمن شعری سروده بود و اجرا می کرد. مضمون این شعر این بود که اگر من ابزار لدرمن خودم رو نداشتم موهایم از این مدلی که هست هم به هم ریخته تر بود.

بخش مونتاژ ابزار لدرمن در شهر پورتلند، ایالت اورگان، آمریکا

بخش مونتاژ ابزار لدرمن در شهر پورتلند، ایالت اورگان، آمریکا

طراحی جدید ابزار لدرمن

طراحی جدید ابزار لدرمن باعث محبوبیت بیشتر این ابر برند شده است. در واقع اولین مدل ابزار لدرمن که توسط خودش طراحی و با نام ابزار PST (ابزار نجات جیبی) تولید شد تا بیش از سی سال در بازار عرضه می شد و نهایتا در سال 2004 تولید این نمونه ابزار متوقف شد. این ابزار اولین ابزار چندکاره تاشو بود که یک انبردست هم داشت و از آن به تعداد 10 میلیون به فروش رفت. طرح اولیه ابزار لدرمن به دلیل شکل پروانه ای اش معروف شده بود و همه ابزار های مورد نیاز از قبیل پیچ گوشتی، چاقو و حتی یک اره کوچک هم در آن پیدا می شد ولی برای دسترسی به ابزار ها باید آن ها را از شکافهای داخلی ابزار خارج می کردید.

آدام لازنبی (Adam Lazenby) که سرپرست بخش طراحی ابزار لدرمن است، در سال 2014 به دنبال ایده ای جدید بود و خیلی سریع به ایده ابزارهایی که رو به بیرون هستند رسید. او بر مبنای طرح اولیه ابزار لدرمن، یک سری طراحی جدید برای ابزار چندکاره انجام داد. در طراحی جدید ابزار لدرمن با نام سری free (لدرمن فری)، همان طرح تاشو اولیه حفظ شده است ولی دیگر نیازی نیست که با دست ابزارها را بیرون بکشید زیرا ابزارها همگی رو به بیرون قرار داده شده اند و با فشار دادن انگشت شست روی اهرم رها کننده دسته فلزی ابزار لدرمن هر ابزاری که نیاز دارید به راحتی در دسترس شما قرار می گیرد و با کمی تمرین به راحتی می توانید ابزار مورد نیازتان را حتی بدون نگاه کردن و با یک دست باز کنید.

آدام لازنبی می گوید در طراحی ابزار لدرمن سری Wave (لدرمن ویو) برای بیرون آوردن ابزارها به دو دست نیاز داشتید اما حالا که در طراحی جدید ابزارها رو به بیرون هستند، مشخص است که هر چیزی کجا قرار دارد و استفاده از آن راحت تر است. به گفته لازنبی در طراحی جدید اندازه دسته انبردست چندکاره به گونه ای طراحی شده است که هنگام کار با آن دستهایتان آسیب نبیند. تولید ابزار لدرمن سری Free از ماه آوریل شروع می شود و نسخه چاقوی تاشو سری K با تیغه استیل 3.35 اینچی در ماه آگوست به فروش می رسد.

ابزار لدرمن سری Free 2019

ابزار لدرمن سری Free 2019

امکانات کمپانی ابزار لدرمن

کمپانی ابزار لدرمن در فضایی به وسعت 90000 فوت مربع در حال تولید ابزارهای چند کاره با بهترین فولاد ایالت متحده آمریکا است. این کمپانی به دنبال راهکاری برای افزایش سرعت تولید و بهبود تجهیزات خود است و در حال حاضر علاوه بر کارگرانی که در خط تولید و مونتاژ کردن ابزار لدرمن مشغول به کار هستند، این کمپانی از تکنولوژی هم بی بهره نمانده است و یک خط تولید روباتیک هم راه اندازی کرده است. تیم لدرمن که به تازگی پدربزرگ شده است و نیمه بازنشسته شده علاوه بر این که ارتباط خوبی با کارمندان مجموعه خود دارد، در مورد استفاده از ربات هایی که برای برش زدن و صیقل دادن فولاد از آنها استفاده می شود نیز بسیار هیجان زده است. زیرا به یاد می آورد که در اوایل دوران کارش، تقاضا به حدی زیاد بود که قادر نبودند پاسخگوی همه مشتریان خود باشند، به عنوان مثال شرکت K-Mart به کارخانه آنها آمده بود و سفارش تولید ابزار چندکاره داده بود ولی چون قادر به تولید تعداد مورد نیاز آنها نشده بودند به آنها گفته بود که آماده شدن سفارششان حداقل 6 ماه طول خواهد کشید ولی K-Mart پیشنهاد آنها را قبول نکرد و به دنبال تولید کننده دیگری رفت و همین موضوع منجر به ورود رقبای تجاری به عرصه تولید ابزار چند کاره شد.

در آن زمان شرکت گربر (Gerber) که قبلا به K-Mart چاقو می فروخت پا به عرصه تولید ابزار چندکاره برای این شرکت گذاشت و رقیب تجاری کمپانی ابزار لدرمن شد. تیم لدرمن در مورد درسهایی که از 30 سال تجربه کاری خود گرفته است به این مورد اشاره می کند که اگر به مواد اولیه یا ماشین آلاتی برای کارخانه خود نیاز داشتید هرگز آن را از رقیب خود خریداری نکنید. چون وقتی برای خرید ماده اولیه به رقیبان خود سفارش می دهید، آنها قادر خواهد بود که حجم تولید شما را محاسبه کنند و یا حتی با کم فروشی باعث کاهش تولید شما شوند و نهایتا خودشان حجم تولیدشان را نسبت به شما افزایش دهند و بازار را در دست بگیرند.

ربات کارخانه لدرمن

ربات مورد استفاده برای برش زدن و صیقل دادن فولاد در کارخانه لدرمن

سیاست کمپانی ابزار لدرمن

سیاست کمپانی ابزار لدرمن این است که همیشه یک برنامه معرفی محصول جدید با دوره چرخش سه ساله داشته باشد. یعنی امسال ایده ای برای یک مفهوم جدید دارند، دو سال بعد ایده ای برای محصول واقعی دارند و نهایتا در سال سوم در حال کار با فلز برای ساخت نمونه های اولیه هستند. در واقع فلسفه اصلی کمپانی ابزار لدرمن این است که مجموعه آنها در حال تلاش برای کمک به مردم است و با یک برنامه پنج ساله متناسب با تکامل و افزایش تقاضای مردم، به تکامل خواهد رسید تا قادر به پاسخگویی به تمام نیاز های مردم باشد.

از آنجایی که هدف کمپانی ابزار لدرمن این است که با تولید ابزار چندکاره مناسب همیشه شما را برای موارد غیرمنتظره آماده نگه دارد، بنابراین در آینده اگر به عنوان مثال یک اسباب بازی خراب شد دیگر یک پیچ گوشتی ابزاری نیست که برای تعمیر به آن نیاز دارید بلکه برای اینکار به یک ابزار لدرمن نیاز خواهید داشت. در آینده نزدیک ابزار لدرمن به عنوان یک ابزار همه کاره در بین مردم شناخته خواهد شد و تمام ابزارهای مورد نیاز را در خود جای خواهد داد. لدرمن رویای روزی را در سر می پروراند که تیم تحت هدایتش می تواند حتی چراغ یک خانه را هم درون ابزار چند کاره اشان جا داده اند. او مطمئن است که این ایده می تواند منشا تولید ابزارهای جدیدی باشد ولی در عین حال معتقد است که هر ابداعی هم ممکن است با خواسته مشتریان تطابق نداشته باشد.

در حال حاضر شرکت لدرمن بیش از 25 مورد ابزار از قبیل انواع ابزار چند کاره، چاقوها، لوازم جانبی، ابزارهای جیبی، ابزارهای پوشیدنی مانند دستبند و حتی ساعت مچی با 31 ابزار همراه، و ابزارهای برش به نام Raptor تولید می کند. تیغه های قیچی این ابزار هر چیزی را برش می دهد، سیم چین ها از مواد با دوام ساخته شده اند و قابل تعویض هم هستند و تیغه چاقو هم از فولاد قوی و ضد زنگ 154CM ساخته شده است. به گفته لدرمن نمونه های تقلبی چینی و کپی شده ابزار لدرمن در بازار بسیار زیاد است و قیمت آنها یک دهم ابزار لدرمن است ولی کیفیت آنها حتی یک بیستم ابزار لدرمن نیست. لدرمن معتقد است که روزی می رسد که قیمت محصولات کپی شده نصف قیمت محصولات لدرمن باشد ولی باز هم کیفیت آنها 80 درصد کیفیت اصلی است.

ابزار همه کاره لدرمن

در حال حاضر شرکت آمریکایی ابزار لدرمن در بیش از 100 کشور دنیا دارای نمایندگی است. فروشگاه طبیعت نو به عنوان یکی از اصلی ترین و بزرگ ترین وارد کننده های محصولات این برند آمریکایی، اقدام به وارد کردن تمامی محصولات ابزار لدرمن کرده است. فروشگاه طبیعت نو محصولات برند ابزار لدرمن را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار خواهد داد و برای هر ابزاری که از این شرکت خریداری می کنید 25 سال گارانتی معتبر ارائه می دهد. با مراجعه به وبسایت فروشگاه طبیعت نو  ضمن مشاهده لیست و مشخصات ابزار لدرمن می توانید تجربه ای متفاوت از خریدی مطمئن و با ضمانت نامه رایگان 25 ساله را تجربه کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()