09215841866
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 26 ارديبهشت 1402 در ساعت 25 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چگونه با تفنگ بادی خرگوش شکار کنیم؟

در این نوشتار برآن شده‌ایم که طریقه ی شکار خرگوش به وسیله ی تفنگ بادی را به کاربران آموزش دهیم به گونه‌ای که این کار به صورت مجاز و در اخلاقی‌ترین شکل ممکن انجام شود. در ضمن اگر قصد شما از شکار، خوردن گوشت خرگوش است، علاوه بر یادگیری روش شکار، حتما باید شیوه‌ی جدا کردن پوست و تمیز کردن آن را نیز یاد بگیرید. قبل از آموزش شکار خرگوش با تفنگ بادی، باید ملزومات این کار را مهیا کنید. در ادامه با همه‌ی وسیله‌ها و اقدامات مورد نیاز آشنا می‌شویم.

لوازم و امکانات مورد نیاز

خرید تفنگ بادی برای شکار خرگوش

برای شکار خرگوش قبل از هر چیزی باید یک تفنگ بادی کالیبر 4.5 یا کالیبر 5.5 خریداری کنید. در ایران تفنگ های بادی که کالیبر بزرگ تر از 5.5 دارند ماننده کالیبر 6.35 غیرمجاز میباشد. بعد از خرید تفنگ بادی طبق معیار مذکور، حال می‌توانید به فکر یافتن منطقه‌ای باشید که خرگوش‌ها در آن‌جا زندگی می‌کنند. در صورتی که زمین مد نظر شما در اختیار یک شخص یا مجموعه‌ای خاص باشد، باید حتما پیش از ورود به آن‌جا از مالک یا مالکین به منظور شکار خرگوش کسب اجازه کنید. در صورت منفی بودن نظر آن‌ها، ورود شما به آن منطقه غیر قانونی بوده و فرجام ناخوشایندی خواهد داشت.

سیبل برای تمرین شکار خرگوش

برای آموزش شکار خرگوش با تفنگ بادی، باید بگوییم که دوربین تفنگ خود را روی صفر تنظیم کنید (قبلا در یک مقاله جدا به صورت کامل و دقیق صفر کردن دوربین تفنگ را آموزش دادیم). لازم است دو عدد بالش کهنه و یک سیبل به همراه خود داشته باشید. در سایت ما نمونه‌های مختلفی را می‌توانید پیدا کنید. حال مطمئن شوید که بیشتر از 50 فوت (15.2 متر) با نزدیک‌ترین جاده یا منطقه‌ی عمومی فاصله دارید. اکنون می‌توانید بالش‌هایتان را با فاصله‌ی 30 یاردی (27.4 متر) از سیبل تیراندازی خود، روی هم مستقر کنید. اگر می‌خواهید یک شکارچی حرفه‌ای باشید، می‌توانید تفنگتان را بر روی دو پایه قرار دهید، از سایت طبیعت نو میتوانید انواع تک پایه، دوپایه و سه پایه تفنگ را سفارش بدید. دراز کشیده و آن را با هر دو دست خود نگه دارید. در صورتی که دوربین تفنگ شما قابلیت پارالکس دارد، آن را روی 30 یارد تنظیم کنید.

اموزش صحیح گرفتن اسلحه

در ادامه‌ی آموزش شکار خرگوش باید یادآوری کرد که چه در حالت درازکش، چه نشسته و چه ایستاده، نیازی نیست که تفنگ را محکم در دستتان بگیرید؛ بلکه تنها کافی است که آن را کاملا شل با دست جلویی خود نگه دارید. اجازه دهید که شانه‌ی شما به راحتی حرکت کند تا در اثر لگد زدن تفنگ آسیب نبیند. محکم نگه داشتن تفنگ با هر دوست به معنای عدم امکان جابه جایی سریع و نشانه‌گیری دوباره‌ روی هدف می‌باشد!

گروپ گیری تفنگ بادی

در ادامه‌‌ی فرایند تمرین برای شکار خرگوش، باید به مدت 5 ثانیه روی هدف متمرکز شوید. یک نفس عمیق بکشید و بجز ماهیچه‌هایی که در نگه داشتن تفنگ نقش دارند، همه‌ی ماهیچه‌های دیگر خود را شل کنید. سپس به آرامی نفس خود را بیرون دهید. تا اینجا نیمه‌ی کار را انجام داده‌اید. 2 ثانیه صبر کنید و بعد از آن آهسته ماشه را فشار دهید. برای تکان دادن تفنگ پس از شلیک عجله نکنید. تا 5 بشمارید سپس آن را حرکت دهید. زاویه‌ی دوربین نشانه‌گیری تفنگ خود را کمی تغییر داده و دوباره مراحل فوق را تکرار کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که یا بتوانید از هر 5 شلیک، همه‌ی آن‌ها را به هدف بزنید یا بتوانید 5 شلیک متوالی را در یک فضای 10 میلی‌متری به ثمر بنشانید.

شلیک با تفنگ بادی در حالت های مختلف

قبل از رفتن به شکار خرگوش واقعی باید در شرایط مختلف تمرین کنید و خود را در موقعیت‌های گوناگون محک بزنید. نباید با عجله کردن باعث زخمی شدن موجودات زنده شد. هدف از این شکار به دست آوردن غذا به روشی اخلاقی است نه شکنجه کردن موجودات زنده تا سرحد مرگ! ممکن است تبدیل شدن شما به یک شکارچی حرفه‌ای چندین سال طول بکشد. اما با انجام این تمرینات می‌توانید مطمئن شوید که با یک شلیک هدف خود را شکار کرده و موجب زجر کشیدن او نخواهید شد.

شکار خرگوش واقعی

شلیک تفنگ بادی

زمانی که این تمرینات را از سر گذراندید، می‌توانید به شکار خرگوش واقعی بروید. تعدادی لباس گرم و یک فلاسک چای یا قهوه را به همراه خود به شکارگاه برده و در فاصله‌ی 20 الی 30 یاردی (18.3 تا 27.4 متر) از سوراخ خرگوش مورد نظرتان کمین کنید. در این مرحله باید تفنگ خود را پر کنید. باید تا زمانی که سر وکله‌ی یک خرگوش از سوراخ پیدا می‌شود آرام و بی حرکت دراز بکشید. هنگامی که سوژه بیرون آمد باید به مدت یک دقیقه آن را از طریق دوربین تفنگ خود مد نظر بگیرید.

شکار خرگوش با تفنگ بادی

قسمت پشت چشم و پایین گوش خرگوش را که ضعیف‌ترین نقطه‌ی جمجمه است، نشانه بگیرید. اگر موفق شوید به این نقطه شلیک کنید، خرگوش کمترین میزان درد ممکن را متحمل می‌شود و شکار شما حتمی است. باید قبل از شلیک، مطمئن شده باشید که فاصله‌ی خرگوش از سوراخ حدود 2 متر باشد تا مبادا به داخل سوراخ بپرد. پس از شلیک یک دقیقه صبر کنید سپس به سراغ شکار خود رفته و آن را به مدت 5 ثانیه در دستانتان نگه دارید. در صورت مشاهده‌ی هر گونه حرکت، خرگوش را روی زمین گذاشته و به سر او شلیک کنید. در این حین مواظب باشد که تیر به پاهایتان اصابت نکند. روش دیگر اطمینان یافتن از مرگ حیوان این است که خرگوش را وارونه نگه داشته و گردن آن را بشکنید (البته اگر دل این کار را دارید!). این کار به مقدار کمی نیرو نیاز دارد. حال شکار خرگوش به پایان رسیده است و نوبت آن رسیده است که پوستش را به درستی جدا کرده و خوب تمیز کنید و بپزید و نوش جان کنید.

اگر شما هم تجربه شکار خرگوش با تفنگ بادی را دارید حتما در قسمت نظرات، اطلاعاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 کپی برداری با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()