سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

دوربین تفنگ بادی

دوربین تفنگ بادی

تفنگ بادی مفید و لذت بخش است. برای شلیک مناسب باید مطمئن شوید که شلیک شما هدفمند است یا خیر ، اما اگر از سلاح خود برای شکار یا دفع آفات استفاده می کنید و بدنبال رقابت و تیراندازی حرفه ای و دقیق نیستید. ممکن است کمی متفاوت باشد.
هر تیراندازی که تصمیم به شرکت در مسابقات می گیرد و به طور کلی مسیر یادگیری و پیشرفت را دنبال می کند ، شما به یک دوربین تفنگ بادی دقیق ، واضح و با کیفیت نیاز دارید و برای یک خرید موفق باید نیازها و تفاوت های خود را بدانید. شما دوربین های متنوعی دارید.

به یاد داشته باشید که هر دوربین تفنگ بادی مزایا و معایب مختلفی دارد. هیچ دوربین کاملی برای کمک به شما در هر شرایطی وجود ندارد. دوربین ها انواع مختلفی دارند و انتخاب دوربین که به شما در دستیابی به حالت مطلوب کمک می کند ، به خود شما بستگی دارد.


اجزای اصلی یک دوربین


لنز دوربین تفنگ
قبل از شروع به جستجوی دوربین ، این به شما کمک می کند تا بدانید دوربین از چه چیزی ساخته شده و به چه چیزی نگاه می کنید. به نظر ساده می رسد ، اما می تواند یکی از پیچیده ترین قسمت های سلاح شما باشد و به اندازه سایر قسمت های سلاح به مراقبت نیاز دارد.

دوربین یک تفنگ بادی از دو عدسی تشکیل شده است که نیاز به توجه دارد: چشمی و عدسی شیئی. عدسی چشم همان چیزی است که شما به آن نگاه می کنید و عدسی شی دورتر است. وقتی یک شرکت بزرگنمایی را روی جعبه دوربین ضبط می کند ، معمولاً چیزی شبیه به این است: 4.32. عدد اول به بزرگنمایی عدسی چشم اشاره دارد و عدد دوم اندازه لنز هدف را نشان می دهد (در مثال ذکر شده ، دوربین دارای بزرگنمایی ثابت است).

انواع اسلحه های دوربین دار


دوربین بزرگنمایی متغیر


دوربین های ارزان قیمت معمولاً ثابت هستند (دوربین های بزرگنمایی و ثابت که برای اهداف خاص مانند استراحتگاه های نیمکت ساخته می شوند) از این قاعده مستثنی هستند) ، به این معنی که همیشه بزرگنمایی مساوی دارند. اعداد بالا مثال خوبی برای دوربین عکاسی ثابت است
در اینجا 4 به این معنی است که هر چیزی که نگاه می کنید 4 برابر بزرگتر است. دوربین های ثابت معمولاً در حدود 4 تا 12 برابر بزرگنمایی دارند ، اگرچه بعضی از دوربین ها از این هم جلوتر می روند. به یاد داشته باشید که بزرگنمایی های بزرگتر نیز اغراق می کنند. بنابراین ممکن است بالاترین بزرگنمایی برای شما مناسب نباشد.

دوربین بزرگنمایی ثابت


دوربین های بزرگنمایی ثابت با بزرگنمایی کم و میدان دید گسترده تر برای عکسبرداری از فاصله نزدیک و حرکت اهداف عالی هستند. در واقع ، آنها گزینه خوبی برای شکار حیوانات کوچک از فاصله نزدیک هستند. علاوه بر این ، این دوربین ها قطعات متحرک زیادی ندارند ، بنابراین کار با آنها بسیار راحت تر از دوربین های بزرگنمایی متغیر است.

در طرف دیگر دوربین های بزرگنمایی متغیر قرار دارند. به عنوان مثال ، در این نوع دوربین ها ، لنز دوربین توانایی بزرگنمایی از یک عدد خاص به دیگری را دارد. 3 تا 9 ، 4 تا 16 و غیره. دوربین های بزرگنمایی متغیر می توانند چندین نیاز تیرانداز را به طور همزمان برآورده کنند. بزرگنمایی کم و میدان دید گسترده تر ، بزرگنمایی زیاد برای عکسبرداری در فواصل بالاتر و وضوح مختلف.

شماره شناسایی دوربین تفنگ


دوربین های بزرگنمایی متغیر را می توان با بزرگنمایی های مختلف تنظیم کرد. مدلهای آنها معمولاً به عنوان طیف وسیعی از اعداد ذکر می شوند ، مانند 3-9 × 32 یا 4-12 × 32 یا 10-50 × 60. در اینجا دوربین اول می تواند بین 3 تا 9 برابر بزرگنمایی باشد در حالی که دوربین دوم بین 4 تا بزرگنمایی 12 برابر دومین عددی که با لنز مرتبط است ، جسم سمت دیگر دوربین است که قطر دایره لنز را بر حسب میلی متر نشان می دهد.

به طور کلی ، هرچه بزرگنمایی بیشتر باشد ، تصویر حاصل از آن تاریک تر می شود ، بنابراین لنزهای بزرگتر اجازه ورود نور بیشتری به دوربین را می دهند و باعث روشنایی و کاربرد تصویر در شرایط کم نور می شود. برای بیشتر افراد ، 50 میلی متر حداکثر اندازه مورد نیاز آنها است. بزرگتر نه تنها وزن سلاح شما را افزایش می دهد ، بلکه باید بالاتر نصب شود تا در قاب تصویر و فاصله دوربین و لوله اسلحه مشکلی نداشته باشید.

رتیکول دوربین چیست؟
شبکه دوربین یکی از ضروریات هر دوربین تفنگ بادی است که هدف گیری و تیراندازی را بسیار آسان می کند. شبکه ها در انواع و اشکال مختلفی طراحی شده اند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. شبکه های دوربین در دو نوع سیمی و حکاکی شده هستند. در حالت اول ، دو سیم به صورت مثبت در لنز دوربین قرار دارند و در حالت دوم ، plus و mildas به صورت حکاکی شده روی لنز قرار می گیرند. هر رتیکل معمولاً از تعدادی ملاس تشکیل شده است که در دوربین ها و مارک های مختلف ، تعداد این ملاس ها و همچنین اینکه آنها یک یا نصف ملاس هستند متفاوت است.

شبکه های سیمی معمولاً در برابر ضربات اسلحه بادی مقاومت چندانی ندارند اما روی سلاح های PCP موثر هستند. توصیه می شود برای اسلحه های بادی و ضربات بالا از دوربین های حکاکی شده در شبکه استفاده کنید.

تفاوت دوربین تفنگ بادی و دوربین سلاح گرم
بسیاری از علاقه مندان به تفنگ بادی تازه کار این اشتباه بزرگ را مرتکب می شوند که تصور می کنند همه دوربین ها در توانایی مقاومت در برابر ضربات اسلحه گرم یکسان هستند و دوربین های ساخته شده برای سلاح گرم می توانند به راحتی در برابر ضربه یک اسلحه بادی فنری مقاومت کنند اما این یک اشتباه است . تیراندازانی هستند که برای تفریح ​​در تفنگ های بادی دوربین تفنگ را روشن می کنند و آن دوربین دیگر به درستی کار نمی کند.

دلیل تفاوت این است که تفنگ های بادی ، با فرض کالیبر یکسان ، تقریباً دو برابر قدرت اسلحه گرم دارند. با یک تفنگ بادی باید نگران فنر و آزاد شدن گاز برای فشار دادن پیستون باشید. در هر دو حالت ، وقتی فنر یا پیستون آزاد شد و سپس فنر برگشت داد ، با یک ضربه اسلحه روبرو خواهید شد. بازو را جمع کرده و در انتها بدون اینکه بخواهید جلوی آن را بگیرید سریع ضربه بزنید. هنگامی که سکته را شروع می کنید ، حرکت اعضای دیگر بدن خود را در یک لحظه احساس می کنید ، و دوباره هنگامی که به انتهای دست خود می رسید دوباره احساس می کنید.

از آنجا که دوربین های اسلحه بسیار حساس هستند ، به طور کلی در برابر شوک های اضافی مقاومت نمی کنند و ممکن است لنزها تراز خود را از دست بدهند و دیگر کار نکنند. دوربین های اسلحه بادی برای دفع این ضربات اضافی طراحی شده اند. اگر سلاح گرم دارید و می خواهید در گروه سلاح های هوایی قرار بگیرید ، با دوربین های قدیمی خود شلیک نکنید ، مگر اینکه قصد استفاده بیشتر از آنها را داشته باشید.

برای خرید دوربینی برای سلاح های فنری که قدرت آنها بیش از 16 تا 20 ژول است ، باید نسبت به ویژگی ضد ضربه دوربین حساس تر باشید و در سلاح های هوای غیر فنر (co2 - pcp) که دارای ضربات کمتر و برد بیشتر از گلوله ها. توجه به شفافیت و میزان بزرگنمایی و ظرافت شبکه مهم است. 

برندی مهم در دوربین

برندهای مختلفی در زمینه تولید انواع دوربین تفنگ های بادی در حال فعالیت هستند که از جمله آن ها می توان به ورتکس اشاره کرد. محصولات این برند در بهترین کیفیت تولید می شوند و از جمله مزیت های آن می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • انتی شوک
  •  - سبک با ابعاد مناسب
  •  - وضوح تصویر و شفافیت لنز ها خوب
  •  - رتایکل میلدات خطی برای محاسبه ی افت گلوله تا 600 متر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
10 / 10
از 6 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()

به دلیل نوسانات شدید ارز تا چند روز آینده ثبت سفارش به صورت آنلاین امکان پذیر نیست.

به محض بروز شدن، در سایت اعلام میگردد و میتوانید از سایت خرید نمایید

از صبر و شکیبایی شما سپاسگذاریم

 

برای خروج از این صفحه و دیدن محصولات، روی صفحه کلیک کنید